K pokusu mě potopit na městě…

Dámy a pánové, dnes se na vás obracím s věcí, která je mi osobně dost nepříjemná.
Opozice se mě na městě v úterý 14. 9. pokusila odvolat z pozice starosty Františkových Lázní. Obvinili mě, že neoprávněně nakládám s městským majetkem, nerespektuji rozhodnutí zastupitelstva a měl jsem prý zneužít finanční dar města ve své volební kampani.
V úterý jim to odvolání ale nevyšlo. A proto je podle nich nutné vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva co nejrychleji znovu, ještě do voleb. Ano, mají na to nárok, ale nestačilo by počkat do řádného zastupitelstva města, které je naplánováno na 27. října? Tedy za měsíc?
ASI NESTAČILO, protože to by bylo až po volbách. Je to totiž celé předvolební hra a účelový útok, který stojí na vylhaných argumentech a jehož cílem je jen a pouze pokusit se oslabit mou pozici před volbami. A to za každou cenu – třeba i paralyzováním města, nebo se doposud znepřátelené opoziční stany spojí za každou cenu?
ALE POPOŘADĚ – Pokud by argumenty, že jsem neoprávněně nakládal s městským majetkem, byly pravdivé, měly by pro svou závažnost zároveň vyvolat podání trestního oznámení. Což odvolávající zastupitelé samozřejmě vědí – a přesto to neudělali. Protože vědí, že jejich argumenty stojí na vodě a nic z toho se nestalo. Veškerá rozhodnutí, která činím, jsou v souladu s tím, co mi zákon o obcích umožňuje a nařizuje. Jen doplním, že v rámci předehry k tomuto pokusu o městský převrat byl dokonce už před časem i podán jeden podnět policii – a ta si to vyhodnotila a žádné řízení ani nezahájila, protože se samozřejmě nic nezákonného nestalo.
A zneužití daru? Asi tím myslí moje poděkování zastupitelům a městu za příspěvek na rodiny postižené tornádem. (https://bit.ly/3EBlCew) Opět nesmysl. Bylo třeba tu zprávu „město Františkovy Lázně pošle 250 tisíc na pomoc obcím…“ graficky zpracovat. A podle pravidel www.udhpsh.cz já prostě musím v předvolebním čase všechny příspěvky coby kandidát – na svých kanálech – viditelně označit Zadavatelem atd. Bezesporu každý, kdo si přečte text příspěvku, jasně uvidí, že jde o poděkování všem zastupitelům. Takže je to jeden nesmysl za druhým.
Načasování, kdy se návrh objevuje, rozhodně není náhodné. Aniž bych chtěl na kohokoli ukazovat prstem, doporučil bych čtenářům uvažovat o tom, s kým hlavní iniciátor Ivo Mlátilík dlouhodobě spolupracuje, a komu by toto oslabení koalice Pirátů a Starostů ve finále prospělo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *