Proč se Starostové spojili s Piráty?

Pořád se mě někdo ptá na spojení Starostů s Piráty.
Obvykle jsou to lidé, kteří druhým dechem dodají „s těmi STRAŠNÝMI PIRÁTY, kteří jsou přece komunisti, vítači uprchlíků, všechno nám tu chtějí zakázat!!“ A tak dále. Tak já vám to řeknu ÚPLNĚ NA FÉROVKU.
Je to totiž úplně jednoduché. Za prvé, za vznikem koalice PirStan stála snaha dohodnout se na podstatných věcech, které je potřeba v ČR nutné změnit, abychom se pohnuli k lepšímu.
Možná si pamatujete, že zhruba od roku 2017 se mluvilo o předvolebním spojování kvůli tehdejšímu volebnímu zákonu, znevýhodňujícímu malé strany (tehdy třeba STAN potřeboval na jednoho poslance 43 tisíc hlasů, kdežto vítěznému ANO stačilo jen 19).
Mohutně se demonstrovalo, třeba na Letné, kam přišlo nejvíc lidí od roku 1989. Například proto, aby tahle společnost dokázala čelit oligarchickým snahám ANO, které požírá čím dál tím větší prostor v politice, médiích, dotacích a které nerespektuje nic kromě zájmů svého majitele.
A tak obě strany – jak Starostové, tak Piráti – hledaly to, na čem se mohou shodnout – a povedlo se. Ta shoda je zapsaná tady a každý si jí může přečíst tady v naší předvolební smlouvě ( https://bit.ly/38bcm1K ). Jsou tam rozumné věci a vize, které nás mohou zbavit marasmu, v kterém se tahle země potácí pod populistickými vládami Andreje Babiše, ČSSD a komunistů. A jestli se vám to nechce číst, koukněte do našeho programu https://www.piratiastarostove.cz/program/.
Chápu, že ne každý musí být ze spojování a z dohody nadšený. Opravdu. Ale je to prostě potřeba. V zájmu nás všech.
Úplně stejný pocit svedl dohromady ODS, TOP09 a KDU. Bylo to vědomí, že naše ZEMĚ JE V SITUACI, KDY SE PROSTĚ MUSÍME SPOJIT, I KDYŽ SPOLU NE VE VŠEM SOUHLASÍME, abychom porazili to, co ohrožuje nás všechny.
A za druhé – v tom, na čem jsme se jako Starostové a Piráti dohodli, nenajdete nic z toho, čím se vás snaží vyděsit ANO, ruku v ruce s dezinformačními weby a ideology, kteří si nevidí na špičku nosu. Tak prosím, nevěřte všemu, co po internetu lítá. Oni se vás snaží vyděsit, PROTOŽE SE BOJÍ, ŽE JEJICH HRA KONČÍ. A protože vědí, že my jí s nimi hrát nebudeme. To je celá záhada.
Naše shoda je bezpečném, moderním a efektivním státu, který je svým občanům ne pánem, ale partnerem. Který jim podá pomocnou ruku, když je potřeba, který si uchová zdravý rozum a demokratické hodnoty. Státu, ve kterém se dobře žije, vyrůstá i podniká. Státu, který nekašle na své regiony, ale naopak je podporuje. A tak dále.
Shodli jsme se i na tom, co nechceme. Stát už nesmí být slouhou mocných, jak jsme to mohli vidět za vlád Andreje Babiše. Nesmí být penězovodem pro kamarádíčky a ty, kteří „spolu mluví“. Je v zájmu nás všech, abychom tomu řekli jasné NE.
Brzo k tomu budeme mít příležitost.
8. a 9. října můžeme změnit budoucnost. Je na čase začít tuhle zemi uzdravovat.
Pojďte do toho se mnou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *